2024/07/17 - Trečiadienis
No menu items!

Lietuvos dalyviai savaitgalio lenktynėse tikisi namų trasos pranašumo

Privalai perskaityti

Jau šį savaitgalį Kaune rinksis Baltijos šalių, Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatų dalyviai (tarp jų – ir žemesnės lygos, „Time Attack“ serijos), siekiantys tiek iš naujo prisijaukinti atnaujintą Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasą, tiek susirinkti svarbius čempionatų taškus.

Itin retai (kartą metuose) į Lietuvą užsukanti „BaTCC“ lenktynių serija kartu su savimi visuomet atsiveža įspūdingą dalyvių parką, daug dramos ir kvapą gniaužiančias kovas.

Tikisi namų trasos pagalbos

Menka paslaptis, kad itin didelė Baltijos šalių čempionato dalyvių sudėties dalis – lietuvaičiai. Po etapo klaidų neatleidžiančioje Bikerniekų trasoje, mūsų lenktynininkai tikisi išnaudoti trasos pranašumą: ji ne tik sava, bet ir žinoma geriausiai.

Pirmą kartą Latvijos trasą prieš kelias savaites vykusio etapo metu išmėginęs jaunasis Lietuvos sportininkas Kristupas Šablinskas tuomet neslėpė susijaudinimo. Tiek tempas, tiek jo pasirodymas buvo verti dėmesio, tik techniniai nesklandumai pakišo koją. Dabar prieš „Kaunas Grand Prix“ Kristupas atviravo: nebėra pasiteisinimų blogam pasirodymui.

„Jaučiu dar didesnį spaudimą grįžus į Kauną – nebėra pasiteisinimų blogam pasirodymui, namų trasą žinau geriausiai. Šiame etape sau linkiu finišuoti abejas lenktynes – šis sezonas nebuvo dosnus šiuo klausimu“ – sakė K. Šablinskas. Jaunasis sportininkas varžosi „BTC2“ įskaitoje.

„BTC2“ įskaita Latvijos etapo metu išties pasižymėjo įnirtingomis kovomis, panašu, kad pastarųjų galima tikėtis ir šį kart: dalyvių sąraše – klasės lyderiai su Simo Lindu iš Estijos ir gausiu namų trasos subtilybes žinančiu Lietuvos sportininkų desantu.

Dar intensyvesnės kovos laukia praktiškai ta pačia sekunde besidalinančių „BMW 325 Cup“ serijos dalyvių. Šiuo metu čia planuoja startuoti 22 dalyviai, tarp kurių – antroje vietoje sezono suvestinėje esantis ir Paulius Urbonavičius.

„Mano tikslas Kaune – būti TOP-5. Dabar svarbiau metinė įskaita, o ne rezultatas pavieniame etape. Šį savaitgalį vešimės truputį mažiau svorio (20 kg), Ricardas – 70 kg, Uldis – 20 kg, Krisjanis – 30 kg. Nepaisant to, kad „Nemuno žiede“ papildomas svoris turi mažiausiai įtakos, lyginant su kitomis trasomis, visgi jis gali padėti kvalifikuotis aukštesnėje pozicijoje“ – apie techninius niuansus pasakojo P. Urbonavičius.

„Namų trasa nuo praeitų metų ženkliai pasikeitusi į gerąją pusę. Sudėtingiausia atkarpa, kurioje daugiau patirties turintys sportininkai seniau įgydavo pranašumą, jo dabar – nebeturės, reikės ieškoti naujų vietų. Suprantant, kokia didelė konkurencija mūsų klasėje, dažnu atveju tūkstantosios sekundės dalys lemia startinę poziciją, tad prognozuoti sekmadienio rezultatų nedrįsiu. Manau, laukia įtemptas, tačiau kupinas gerų emocijų savaitgalis“ – pakiliai apie atsinaujinusios trasos privalumus kalbėjo sportininkas.

Dar viena lietuvių gausa pasižyminti serija – „Nankang Endurance Academy“. Šiuo metu metinėje lyderių suvestinėje puikuojasi dvi lietuvių komandos ir viena jų – „REIMPEX – ČAPKAUSKAS AUTOCENTRAS Team‘ su „Cupra TCR“ jau nekantriai laukia savaitgalio Kaune. Paskutinio etapo metu Rygoje vienas dvi valandas važiavęs Egidijus Gelūnas apie nusiteikimą prieš šio sekmadienio vakarą laukiančią kovą, su šypsena atsakė: „Sinoptikai vėl žada šiltesnį savaitgalį. Varžovai tinginiauti tikrai neleis. Todėl sumoje bus karšta“.

Kartu su Baltijos šalių dalyviais, startams ruošiasi ir Lietuvos žiedinių lenktynių „B“ bei „C“ lygų dalyviai: čia jau užsiregistravo 28 sportininkai.

Šeštadienis skirtas treniruotėms ir kvalifikacijai, o pagrindinės kovos laukia sekmadienį.

Pilnas dalyvių sąrašas, registracijos forma bei tvarkaraštis – organizatorių internetiniame puslapyje batcc.eu.

spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img