Danas Rapšys iškovojo penktąją vietą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Tai geriausias nepriklausomos Lietuvos olimpinis pasiekimas vyrų plaukimo varžybose.
200 m distancijoje laisvuoju stiliumi šios rungties pasaulio vicečempionas iš Lietuvos užfiksavo 1 min. 45,46 sek.
Lygiai per tokį pat laiką nuotolį įveikė ir po 150 m dar pirmavęs vokietis Lukas Maertensas. D.Rapšys, atvirkščiai, į šią poziciją pakilo paskutiniame distancijos ketvirtyje.
Auksas, kaip ir prognozuota, atiteko Rumunijos plaukimo fenomenui Davidui Popovici. Jo rezultatas – 1 min. 44,72 sek. Sidabrą iškovojo britas Matthew Richardsas (1 min. 44,74 sek.), bronzą – amerikietis Luke‘as Hobsonas (1 min. 44,79 sek.). Ketvirtas buvo britas Duncanas Scottas (1 min. 44,87 sek.).
Atrankoje 29 metų D.Rapšys buvo antras (1 min. 45,91 sek.), pusfinalyje – šeštas (1 min. 45,48 sek.). Šiam plaukikui priklausantis Lietuvos rekordas yra 1 min. 44,38 sek.
Trečiose karjeroje olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis panevėžietis šios rungties finale plaukė ir prieš trejus metus Tokijuje, kur finišavo aštuntas.
Jau rytoj trenerių Pauliaus Povilionio ir Inos Paipelienės auklėtinio D.Rapšio laukia mažiausiai du startai – 100 m laisvuoju stiliumi ir 4×200 m estafetė laisvuoju stiliumi, kurioje jis plauks su Tomu Navikoniu, Tomu Lukminu ir Andriumi Šidlausku.
D.Rapšys olimpinių žaidynių finale. Vytauto Dranginio nuotr.
Danai, kaip jaučiatės po olimpinio finalo?
Buvo sunku. Padariau viską, ką galėjau šiuo metu. Bet tai vis tiek ne tai, kaip galiu plaukti.
Nesidžiaugiate rezultatu ar užimta vieta?
Rezultatu. O vieta.. Jau geriau būčiau aštuntas su 1 min. 44 sek. rezultatu, nei su 1 min. 45 sek. ir penktas.
Vieta tikra nesvarbi. Ne dėl to čia buvome. Tiesiog nelengva buvo. Bandžiau plaukti taip, kaip liepė, bandžiau pasitikėti. Padariau, ką galėjau.
Koks buvo planas?
Tiesiog nemalti, plaukti ilgesniais grybšniais. Bet… Padariau, ką galėjau šiuo metu. Matau, kad visiems nelengva buvo, visi toli nuo savo geriausių rezultatų. Bet kas galėjo geriausiai padaryti, tas ir padarė.
Bet vis tiek penktoji vieta – geriausias nepriklausomos Lietuvos plaukiko pasirodymas olimpinėse vyrų varžybose.
Koks skirtumas. Būčiau trečias su tokiu rezultatu, būtų smagu pamojuoti medaliu, bet grįžęs į lovą vis tiek liūdėčiau. Sporte taip yra. Medalis tai įrodymas, ką padarei. Bet tada kaip ir nebesvarbus rezultatas. O man norisi rezultato. Davidas Popovici laimėjo auksą, bet liko per 2 sek. nuo savo geriausio rezultato.
O viskas šiandien iki starto sklandžiai klostėsi?
Jaučiuosi gerai. Kartais būna, kad per daug jautiesi gerai, tada per daug įsisvajoji, ir tada nepavyksta išpildyti, nes per daug tikiesi iš savęs. Pradedi kažką spausti, keisti ir nesigauna. Pavyzdžiui, pasaulio čempionate Dohoje tiesiog ramus sėdėjau, galvojau, praplauksiu, pasimėgausiu. Ir tada lengvai per 1 min. 44 sek. praplaukiau.
Dabar buvo 1 min. 45,46 sek. Tai tokį rezultatą pernai po atostogų lengvai pasiekiau. O dabar tai maksimalu, ką galiu padaryti.
Savo komandoje turite video analitiką iš Čekijos. Ką jis patarė?
Pasižiūrėjome, paanalizavome prieš plaukimą, ką reikia keisti. Norėjau plaukti kuo geriau, bet ganasi, kad kuo daugiau apie tai galvoji, tuo sunkiau pavyksta, negu sėdi tiesiog ir, kaip Rūta sako, ateini pasimėgauti plaukimu. Bet čia olimpinis finalas, viskas nepriplanuosi.
Vakar po pusfinalio sakėte, kad visi buvo atsipalaidavę, besimėgaujantys varžybomis. Ar ir šiandien buvo tas pats atsipalaidavimas?
Šiandien jau buvo rimtis. O aš, kai paliečiau sienelę, pagalvojau, kad nesvarbu, kelintas būsiu, tiesiog kažkodėl sunku buvo plaukti. Būna, kad išpildai viską ir gerai jautiesi. O dabar paliečiau sienelę, mačiau, kad nesu prizininkas. Nesimėgavau.
Finale buvote vyriausias plaukikas. Ar bus dar vienas olimpinis šansas?
Aišku, kad bus. Bet kažką reikia keisti. Nes atrodo, kad kuo mažiau ruošiuosi, tuo greičiau plaukiu. O kuo daugiau atiduodi, dirbi iki nualpimo… Keistas tas sportas. Treneriai pasakys, ką ne taip padariau.
LTOK.lt Naujiena