2024/10/06 - Sekmadienis
No menu items!

Visus konkurentus pranokęs Mykolas Alekna tvirtai žengė į olimpinį finalą, čia dėl medalių kovos ir Andrius Gudžius

Privalai perskaityti

Du iš trijų Paryžiaus olimpinių žaidynių disko metimų varžybose startavusių lietuvių – Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius – poryt „Stade de France“ stadione vyksiančiame finale kovos dėl medalių.

Pasaulio rekordininkas 21 metų Mykolas Alekna, nesėkmingai atlikęs pirmą bandymą, jau antruoju švystelėjo diską 67 m 47 cm ir užtikrintai įvykdė 66 m kvalifikacinį normatyvą. Vėliau paaiškėjo, kad šio lietuvio rezultatas buvo geriausias tarp visų 32 dalyvių. 

„Geros varžybos. Pirmas bandymas buvo nesėkmingas, bet to nesureikšminau, o antru bandymu pavyko pademonstruoti gerą rezultatą“, – po patekimo į disko metimo finalą sakė Mykolas Alekna.

Tiesa, pats pirmasis metimas lietuviui buvo nesėkmingas – neužskaitytas. M. Alekna atskleidė kas dedasi tuo metu galvoje, kai turi tik dar du likusius mėginimus.Mykolas Alekna disko sektoriuje / Vytauto Dranginio/ LTOK nuotr.Mykolas Alekna disko sektoriuje / Vytauto Dranginio/ LTOK nuotr.

„Galvoji kaip apie pirmą bandymą. Psichologijos tame yra. Kartais taip atsitinka. Aš to nesureikšminu – vienas iš penkiolikos metimų gali toks būti, bet visi kiti būna geri. Tad dėl to nesijaudinu“, – pasakojo Mykolas Alekna.

Antrasis lietuvio metimas buvo pats geriausias atrankos A grupėje, po nesėkmingo pirmojo mėginimo lietuvis strategavo nepersistengti, bet kad būtų rezultatas įskaitytas.

„Saugus metimas. Dariau tokį, kad būtų užtikrintas, kad nereikėtų mesti dar trečio“, – sakė Mykolas Alekna.

Neužilgo, nelaukdamas A grupės varžybų pabaigos, planetos reitingo lyderis pasuko drabužinės link. Tik prieš žengdamas po tribūnomis, stabtelėjo, nes trečią metimą tuo metu atliko jo vyresnysis brolis 23-ejų Martynas. Šis mėginimas buvo sėkmingiausias iš trijų – 58 m 66 cm, bet jo buvo per mažai norint pakilti iš 15-osios A grupės vietos.

„Sekiau, bet yra kaip yra. Pirma olimpiada, bus dar kitų“, – apie brolio Martyno pasirodymą atsiliepė Mykolas Alekna.

Galutinėje įskaitoje Martynas Alekna užėmė 28-ą vietą. Pirmaisiais metimais Martynas Alekna įrankį nusviedė 58 m 34 cm ir 57 m 53 cm. Jo geriausias šio sezono rezultatas yra 66 m 59 cm.Martynas Alekna disko sektoriuje / Vytauto Dranginio/ LTOK nuotr.Martynas Alekna disko sektoriuje / Vytauto Dranginio/ LTOK nuotr.

„Dėl to esu labai laimingas, kad patekau į olimpines žaidynes, tai didelis asmeninis pasiekimas, bet liūdna, kad nepavyko parodyti to, kam buvau pasiruošęs. Daug dirbau, daug ruošiausi ir buvau pasiruošęs, bet kažkas man pakišo koją ir nepavyko parodyti, to ką galiu“, – apmaudo neslėpė Martynas Alekna.

Stadiono tribūnose savo sūnų pasirodymą stebėjo dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna. Jo ir Mykolo vardai buvo matomi ir švieslentėje skelbiant olimpinio ir pasaulio rekordų savininkus. Olimpinis rekordas (69 m 89 cm) nuo 2004 m. Atėnų žaidynių priklauso V.Aleknai, o Mykolas Alekna šiemet tapo pasaulio rekordininku – 74 m 35 cm

B grupėje varžėsi 33 metų A.Gudžius. Jam kelialapį į finalą užtikrino 64 m 80 cm rezultatas. Pirmuoju metimu jis nusviedė diską 60 m 83 cm, trečiasis bandymas buvo neįskaitytas. Jau trečiose olimpinėse žaidynėse startuojantis atletas B grupėje buvo ketvirtas, o tarp visų atrankos dalyvių – dešimtas. Rezultatas lietuvio ne ypatingai tenkino, bet svarbiausias tikslas atrankoje pasiektas – žengta į finalą.Andrius Gudžius disko sektoriuje / Kipro Štreimikio/ LTOK nuotr.Andrius Gudžius disko sektoriuje / Kipro Štreimikio/ LTOK nuotr.

„Patenkintas, kad pakliuvau į finalą. Per apšilimą galėjau kiek protingiau. Atrodo, ir patirties yra… Ne, reikia draskytis, plėšytis, tai truputį persistengiau. Pasileidau per nugarą… Pirmas metimas ir parodė, kad protas kažkur call-roome pasiliko. Bet patirtis antru metimu atėjo ir sutvarkė reikalus“, – su šypsena veide kalbėjo A. Gudžius.

Apie būsimą finalą A. Gudžius kalba ypatingai užsidegęs.

„Atiduosiu 110 procentų. Arba bus labai toli, arba išnešite mane. Nežinau, kaip bus, bet aš atiduosiu viską. Teoriškai tai gali būti paskutinė olimpiada man, tad stengsiuosi išsidraskyti, išsirėkauti. Kas iš to pavyks? Nežinau, gal numesiu 65 m… O gal 68 m? Nežinau, bet tikrai atiduosiu save visą ir jokių pasitaupymų, kaip šiandien atrankoje. 64 m kvalifikacijoje – viskas gerai, ramu, bet poryt finale mesiu, kiek išeis“, – apie finalą užsidegęs kalbėjo A. Gudžius.

A grupėje kvalifikacinį normatyvą kartu su Mykolu Alekna įvykdė australas Matthew Denny (66 m 83 cm) ir austras Lukas Weisshaidingeris (66 m 72 cm). B grupėje tai padarė tik vokietis Clemensas Prueferis (66 m 36 cm).

Finale dar varžysis jamaikiečiai Travesas Smikle‘as (65 m 91 cm), Roje Stona (65 m 32 cm), Ralfordas Mullingsas (65 m 18 cm), olimpinio čempiono titulą ginantis švedas Danielis Stahlis (65 m 16 cm), 2002 m. pasaulio ir šių metų Europos čempionas slovėnas Kristjanas Čehas (64 m 80 cm), Alinas Alexandru Firfirica (63 m 66 cm) ir Alexas Rose‘as (62 m 88 cm).

Trys Lietuvos disko metikai tose pačiose žaidynėse dalyvavo antrą kartą istorijoje. Pirmas kartas buvo 2000 m. Sidnėjuje, kur pirmą iš dviejų olimpinio čempiono titulų iškovojo V.Alekna, 27-as buvo 1992 m. olimpinis čempionas Romas Ubartas, 30-as – dabartinis A.Gudžiaus treneris Vaclovas Kidykas. Brolius Aleknas treniruoja Mantas Jusis.

Olimpinėse žaidynėse šiandien debiutavo Modesta Justė Morauskaitė. 400 m atrankos pirmajame bėgime lietuvė pasiekė geriausią sezono rezultatą (52 sek.), bet finišavo aštunta, o tiesiai į pusfinalį pateko po tris lengvaatletes iš šešių pirmo etapo lenktynių.

Visos kitos, tarp jų ir 28-erių M.J.Morauskaitė, rytoj turės dar vieną galimybę iškovoti kelialapį į pusfinalį, kuriame lenktyniaus 24 bėgikės.Modesta Justė Morauskaitė / Kipro Štreimikio/ LTOK nuotr.Modesta Justė Morauskaitė / Kipro Štreimikio/ LTOK nuotr.

„Šiandien aš esu oficialiai olimpietė, viskas. Nevadinau savęs olimpiete, iki pat finišo. Šiandien pasiekiau finišo liniją su geriausiu sezono rezultatu, šį sezoną tokiu greičiu nebėgau. Aš pasiekiau aukščiausią sezono rezultatą būtent olimpinėse žaidynėse. Džiaugiuosi, kad išspaudžiau maksimumą, žinant aplinkybes, kad negalėjau būti tokia greita kaip pernai ar prieš dvejus metus“, – su džiaugsmu kalbėjo bėgikė.

M.J.Morauskaitei priklausantis Lietuvos rekordas yra 50,49 sek.

LTOK Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

„Žalgiris Backstage“: pergalės užkulisiai ir debiutų įvertinimai

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai pradėjo Eurolygos sezoną pilnutėlėje „Žalgirio“ arenoje, o arenos užkulisiuose nardė vienas iš „Žalgiris TV“ vedėjų...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img