Lietuvos sportininkams šių metų pasaulio pankrationo čempionatas Rumunijoje tapo ypatingu – jie pasiekė puikių rezultatų ir iškovojo kelias prizines vietas, taip pritraukdami tarptautinės sporto bendruomenės dėmesį. Lietuviai pademonstravo, kad ne tik turi ryžto ir meistriškumo, bet ir kovinės dvasios, leidžiančios konkuruoti su stipriausiais pasaulio atletais. Tai įrodo, kad mūsų šalies sportininkai gali siekti aukščiausių laimėjimų net ir seniausioje mišrių kovos menų formoje.
Pankrationas – tai senovės Graikijos kovos menas, kuris buvo įtrauktas į olimpines žaidynes dar 648 m. pr. Kr. Šis sportas, laikomas viena seniausių mišrių kovos menų (MMA) formų, jungia imtynių ir smūgių technikas. Nors šiuolaikinis pankrationas yra pritaikytas moderniems saugumo standartams, jis vis dar reikalauja iš sportininkų ypatingos ištvermės, greičio, stiprybės ir taktinio mąstymo. Tai sportas, kuriame atletai siekia nepriekaištingo kūno ir proto suderinamumo, gebėjimo atlaikyti fizinius ir psichologinius iššūkius.
Šiais metais Lietuvos rinktinė pasaulio pankrationo čempionate įrodė esanti tarp stipriausių. Mūsų sportininkai varžėsi įvairiose svorio, amžiaus kategorijose ir disciplinose, kur susitiko su pajėgiais varžovais iš viso pasaulio. Kiekviena kova buvo iššūkis, tačiau lietuviai ne tik garbingai kovėsi, bet ir laimėjo kelis aukščiausius apdovanojimus. Ypatingo dėmesio nusipelno aukso medalius pelnę sportininkai, kurie atnešė šlovę Lietuvai – jų atkaklumas ir strateginis pasiruošimas padėjo įveikti varžovus tiek smūgiais, tiek imtynių technikomis.
Tarp čempionato lyderių spindėjo Aleksandra Tuzova, iškovojusi net tris aukso ir du sidabro medalius. Aleksandra kovos menais domėtis pradėjo vos penkerių ir per savo sportinę karjerą sukaupė didelę patirtį įvairiose kovos disciplinose. Ji yra Baltijos šalių kikbokso čempionė, dukart Lietuvos bokso čempionė, Lietuvos ir Baltijos MMA čempionė, dukart pasaulio pankrationo čempionė bei kitų turnyrų prizininkė.
Taip pat puikiai pasirodė Severynas Rynkevičius, kuris pasaulio čempionate laimėjo tris medalius – aukso, sidabro ir bronzos. Jis sportuoti pradėjo būdamas trylikos ir nuosekliai siekė sporto aukštumų. Lijana Lapinskaitė, jaunoji Lietuvos kovinio sporto žvaigždė, iškovojo penkis aukso ir tris sidabro medalius. Nuo sportinės karjeros pradžios 2019 m., būdama penkiolikos, ji tapo daugkartine Lietuvos ir Baltijos šalių MMA bei graplingo čempione, laimėjo tris graplingo čempionės diržus ir buvo dukart Europos MMA vicečempionė.
Lietuvos vardą garsino ir Aleksandras Akanovičius iš Šalčininkų rajono, tapęs pasaulio čempionu bei laimėjęs aukso ir tris sidabro medalius. Čempiono titulą pelnė ir Tautvydas Šarkauskas, iškovojęs du aukso ir vieną sidabro medalį. Tautvydas yra Lietuvos MMA čempionas, Baltijos MMA čempionas ir „Žalgirio“ taurės laimėtojas. Erikas Raskovas, laimėjęs vieną aukso ir keturis sidabro medalius, buvo paskelbtas geriausiu šio čempionato atletu – šis titulas rodo išskirtinį jo talentą ir atsidavimą sportui.
Sėkmingai čempionate pasirodė ir Rugilė Damašauskaitė, iškovojusi tris aukso, vieną sidabro ir bronzos medalius. Sportuoti pradėjusi nuo penkiolikos, Rugilė sparčiai pasiekė aukštumų, laimėdama Lietuvos MMA čempionės titulą ir kitas pergales. Penkis medalius Lietuvai parvežė Adomas Razma, jo sąskaitoje – du aukso, vienas sidabro ir du bronzos medaliai.
Lietuvos sportininkų pasiekimai šių metų pasaulio pankrationo čempionate įrodo, kad mūsų sportininkai gali konkuruoti su stipriausiais. Tikimasi, kad ateityje Lietuvos pankrationo rinktinė ir toliau tobulės bei išlaikys savo aukštą lygį tarptautinėje scenoje.
Lapkričio 16 d. Lietuvos kovinio sporto gerbėjai turės progą išvysti du puikius čempionato dalyvius – Aleksandrą Akanovičių ir Adomą Razmą – kovojančius KOK Hero’s turnyre, kuris vyks TwinsBet arenoje Vilniuje. Bilietus į šį renginį galima įsigyti per bilietai.lt.