Kaunas, 2026 m. gegužės 24 d. – Kauno sporto halėje sekmadienį pasibaigė tarptautiniai badmintono turnyrai „RSL Lithuanian Junior” ir „RSL Lithuanian U17 International”. Per tris intensyvias dienas 133 sportininkai iš 17 valstybių sužaidė per šimtą penkiasdešimt, o Lietuvos atstovai pasiekė išskirtinių rezultatų „namų” varžybose.
Keturi sidabro medaliai
Didžiausią sėkmę pasiekė Jorūnė Šalnaitė, triumfavusi pusfinalyje prieš Ispanijos atstovę ir iškovojusi vietą U19 moterų vieneto finale. Finale ji nusileido pirmajai turnyro „raketei” Olgai Szwarnowieckai (Lenkija), tačiau pasiekė aukščiausią asmeninį rezultatą tarptautinėje jaunimo amžiaus arenoje. U17 vyrų vieneto finale sidabrą iškovojo Daniel Tankevič — kelyje į finalą jis įveikė danų atstovą Malte Jorgensenį dramatiškame trijų setų pusfinalyje. U17 mišrių dvejetų finale sidabrą pelnė Vakaris Puidokas ir Simona Repšytė, o U17 moterų dvejetuose — Ūla Budrytė ir Mantė Jablonskytė.
Iš viso 11 lietuviškų startų pusfinaliniuose
Be finalininkų, bronzos medalius iškovojo Giedra Velykytė (U19 MV), Daniel Leonovič (U19 VV), Joris Ivanauskas ir Dominik Tankevič (U19 VD), Jorė Kavaliauskaitė ir Jorūnė Šalnaitė (U19 MD), Simonas Deltuva ir Emilė Bajorinaitė (U17 MX), Ignas Martyšius ir Ūla Budrytė (U17 MX), Liepa Murauskaitė (U17 MV), Ditė Kontrimaitė (U17 MV), Ignas Martyšius ir Daniel Tankevič (U17 VD), Emilė Bajorinaitė ir Ditė Kontrimaitė (U17 MD), Liepa Murauskaitė ir Simona Repšytė (U17 MD).
Ypač atkreiptinas dėmesys į kelias itin atkaklias kovas: Joris Ivanauskas ir Dominik Tankevič pusfinalyje nusileido vokiečiams trečiame sete rezultatu 21:23, o Jorė Kavaliauskaitė ir Jorūnė Šalnaitė taip pat turėjo pripažinti danių pranašumą tik trečiame sete — rezultatai, rodantys, jog skirtumas tarp Lietuvos sportininkų ir Europos elito nuolat mažėja.






Žvilgsnis į priekį
„Džiaugiuosi, kokį lygį parodė mūsų jaunieji sportininkai — pusfinaliai, finalai, artimos kovos su aukšto reitingo varžovais. Tai puikus ženklas prieš rugpjūtį startuosiantį Europos jaunimo čempionatą,” — sako Lietuvos badmintono federacijos technikos direktorius Wojciech Szkudlarczyk.
Rezultatai ir vaizdo įrašai: badminton.lt | YouTube „Badminton Lithuania”
Turnyrą iš dalies finansavo Nacionalinė sporto agentūra. Rėmėjai — Kauno miesto savivaldybė ir iniciatyva „Kaunas sportui — sportas Kaunui”, „Tichė” bei Advokatų profesinė bendrija Noor Legal. Varžybų radijas — Radijas TAU. Organizatoriai — Lietuvos badmintono federacija bendradarbiaudama su Kęstučio Navicko badmintono akademija, pagrindinis federacijos rėmėjas — RSL.
Fotonuotraukos: Lietuvos Badmintono Federacija.




