2023/12/02 - Šeštadienis
No menu items!

Paryžiuje – paraatletų kovos dėl medalių ir vietų paralimpinėse žaidynėse

Privalai perskaityti

Liepos 8-17 d. Paryžiuje vyksiančiame pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionate Lietuvai atstovaus net 19 sportininkų. Dešimčiai mūsų šalies paraatletų tai bus debiutas planetos pirmenybėse, pirmąkart čempionate turėsime Lietuvos triračių sporto atstovus. Pirma sportininkų grupė pirmadienį jau išvyko į Prancūzijos sostinę, kur netrukus užvirs planetos pirmenybių kovos.

Iš viso Paryžiuje startuos beveik pusantro tūkstančio lengvaatlečių iš daugiau nei šimto šalių. Jie kovos dėl 171 medalių komplektų, varžybos vyks 20 tūkst. žiūrovų talpinančiame „Charlety“ stadione.

„Mes čempionate sieksime kuo aukštesnių vietų, o tuo pačiu ir bilietų į Paryžiaus žaidynes. Džiaugiuosi, kad Lietuvos delegacija bus tokia gausi, net dvigubai didesnė nei 2019 m. pasaulio čempionate. Augame, o prie to prisideda ir besikeičiantis valstybės požiūris į žmonių su negalia sportą, paralimpinio komiteto ir federacijų darbas. Be abejo, labai svarbi mūsų partnerių, rėmėjų pagalba. Sportininkams linkiu sėkmės Prancūzijoje“, – išlydėdamas atletus sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Planetos pirmenybėse debiutuosianti disko metikė Oksana Dobrovolskaja kiek kuklinosi kalbėdama apie savo lūkesčius, nors regėjimo negalią turinčios sportininkės diskas šiemet Lietuvoje skriejo už 38 metrų ribos. Tai – elitinis rezultatas, leidžiantis pagalvoti ir apie vietą ant nugalėtojų pakylos.

„Neprognozuoju sau vietos. Galiu prognozuoti tik tai, kad padarysiu viską, kad padarysiu viską, kas nuo manęs priklausys. Vyksiu į debiutinį savo pasaulio čempionatą ir vyksiu ne tam, kad padaryčiau kažkokį stebuklą, o tam, kad stočiau į kovą su svarbiausiu savo priešininku – savimi, savo baimėmis ir kitomis emocijomis. Tam, kad nugalėčiau save ir pademonstruočiau savęs vertą rezultatą, kurį kasdien rodau per treniruotes“, – sakė Teresės Nekrošaitės treniruojama O. Dobrovolskaja.

Sprinteriui Danui Sodaičiui šis pasaulio čempionatas bus jau antrasis. Prieš ketverius metus Dubajuje vykusiose pirmenybėse D. Sodaitis pateko į 100 metrų bėgimo rungties pusfinalį ir užfiksavo asmeninį rekordą – 11,08 sekundės. Marto Skrabulio auklėtinis šiemet jau buvo priartėjęs prie šio rezultato.

„Pasaulio čempionatas – sunkiausios varžybos, kuriose yra didžiausia konkurencija. Čia susirenka pačio aukščiausio lygio elitiniai sportininkai, todėl laukia maksimalūs iššūkiai. Tačiau kartu tai ir privilegija būti tarp elitinių atletų ir atstovauti savo šaliai. Man šis sezonas geras, tarpiniai varžybų rezultatai nuteikia labai optimistiškai. Paryžiuje sieksiu gerinti asmeninį rezultatą ir užimti kuo aukštesnę vietą“, – sakė Europos vicečempionas D. Sodaitis.

Kelialapius į paralimpines žaidynes iškovos atletai, pasaulio čempionate savo rungtyse užimsiantys 1-4 vietas. Pasak M. Biliaus, konkurencija dėl kelialapių į paralimpinį Paryžių bus didesnė nei bet kada.

„Manau, būtų sėkmė, jeigu Lietuvai pavyktų šiame čempionate iškovoti du kelialapius į Paryžiaus žaidynes. Taip yra todėl, kad atrankos sistema tapo griežtesnė, konkurencija dar niekada nebuvo tokia didelė. Per šiuos ir kitus metus turime padaryti maksimumą, kad patektume į žaidynes. Tas pats ir kitose sporto šakose, ne tik lengvojoje atletikoje“, – pasakojo M. Bilius.

Su pirma sportininkų grupe iš Vilniaus į Paryžių išvyko triračių sporto atstovai Bella Morkus ir Deividas Podobajevas, lydimi trenerių. Triračiai pirmą kartą įtraukti į pasaulio čempionato varžybų programą.

Lengvaatlečius į Paryžių išlydėjo, dovanas įteikė rėmėjai – vaistinių tinklas „Camelia“, kuris pirmenybių išvakarėse pratęsė bendradarbiavimą su Lietuvos paralimpiniu komitetu ir skyrė finansinę paramą.

„Camelia“ vaistininkai Virgilija Bečelytė ir Rimvydas Blynas komandai įteikė medicininį krepšį su atletams skirtais medikamentais ir maisto papildais, visiems delegacijos nariams padovanojo gertuves.

„Paralimpinio judėjimo augimas tiesiogiai priklauso nuo mūsų rėmėjų. Visų jų indėlį į žmonių su negalia sporto vystymą labai vertiname ir džiaugiamės tvaria draugyste“, – už palaikymą Lietuvos paralimpinio komiteto partneriams ir rėmėjams dėkojo M. Bilius.

Pasaulio čempionate Lietuvos paralimpinei rinktinei atstovaus: Ramunė Adomaitienė, Raimondas Dabužinskas, Oksana Dobrovolskaja, Donatas Dundzys, Osvaldas Kucavičius, Bella Morkus, Arturas Plodunovas, Deividas Podobajevas, Ramūnas Rojus, Kęstutis Skučas, Andrius Skuja, Danas Sodaitis, Jonas Spudis, Simonas Strelkauskis, Eugenijus Vaičaitis, Eivydė Vainauskaitė, Ramūnas Verbavičius, Karolis Virkutis, Genadij Zametaškin.

Pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionatas bus tiesiogiai transliuojamas Tarptautinio paralimpinio komiteto paskyroje „Youtube“ platformoje: https://www.youtube.com/@paralympics

Lietuvos rinktinės sportininkų startų tvarkaraštis:

Liepos 8 d., šeštadienis

10.30 val. Ramūnas Rojus (F57 klasė) ietis, atranka

11.45 val. Genadij Zametaškin (F32 klasė) kuokelė, atranka

Liepos 9 d., sekmadienis

12.02 val. Bella Morkus (T72 klasė) 100 m atranka

19.37 val. Ramūnas Verbavičius (F55 klasė) rutulys, finalas

19.42 val. Donatas Dundzys (F37 klasė) rutulys, finalas

20.16 val. Arturas Plodunovas ir Deividas Podobajevas (T72 klasė) 100 m finalas

20.23 val. Bella Morkus (T72 klasė) 100 m finalas (jeigu pateks)

21.21 val. Kęstutis Skučas (T52 klasė) 1500 m finalas

Liepos 10 d., pirmadienis

19.30 val. Genadij Zametaškin (F32 klasė) kuokelė, finalas (jeigu pateks)

19.34 val. Ramūnas Rojus (F57 klasė) ietis, finalas (jeigu pateks)

Liepos 11 d., antradienis

19.30 val. Raimondas Dabužinskas (F52 klasė) diskas, finalas

Liepos 12 d., trečiadienis

19.38 val. Kęstutis Skučas (T52 klasė) 400 m atranka

Liepos 13 d., ketvirtadienis

10.38 val. Jonas Spudis (F64 klasė) ietis, finalas

10.42 val. Simonas Strelkauskis (F36 klasė) rutulys, finalas

11.04 val. Oksana Dobrovolskaja (F11 klasė) diskas, finalas

22.26 val. Kęstutis Skučas (T52 klasė) 400 m finalas (jeigu pateks)

Liepos 14 d., penktadienis

10.00 val. Karolis Virkutis (F34 klasė) ietis, finalas

10.08 val. Andrius Skuja (F46 klasė) rutulys, finalas

20.25 val. Eivydė Vainauskaitė (F46 klasė) rutulys, finalas

Liepos 15 d., šeštadienis

19.48 val. Osvaldas Kucavičius (F13 klasė) ietis, finalas

21.32 val. Kęstutis Skučas (T52 klasė) 100 m atranka

Liepos 16 d., sekmadienis

10.04 val. Donatas Dundzys (F37 klasė) diskas, finalas

11.19 val. Kęstutis Skučas (T52 klasė) 100 m finalas (jeigu pateks)

Liepos 17 d., pirmadienis

10.04 val. Eugenijus Vaičaitis ir Karolis Virkutis (F34 klasė) rutulys, finalas

11.49 val. Danas Sodaitis (T47 klasė) 100 m atranka

18.34 val. Ramunė Adomaitienė (F38 klasė) diskas, finalas

21.22 val. Danas Sodaitis (T47 klasė) 100 m finalas (jeigu pateks)

parateam.lt Naujiena

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

FA „Šiauliai“ pasipildė A. Klimavičiumi

Nuo pat paauglystės futbolo akademijoje „Šiauliai“ augantis Gabrielius Micevičius geltonai juodus marškinėlius užsivilks ir kitąmet. Vis stipriau Saulės miesto ekipoje šviečiantis perspektyvus...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img