2024/05/28 - Antradienis
No menu items!

Be pasaulio čempionato finalo likusi L. Jasiūnaitė: bandysiu revanšuotis paskutiniuose startuose

Privalai perskaityti

Trečiadienį į Budapešto (Vengrija) stadiono ieties metimo sektorių žengė Lietuvos rekordininkė Liveta Jasiūnaitė. Ketvirtajame pasaulio čempionate dalyvavusi geriausia šalies ieties metikė šį kartą į finalą neprasibrovė.

Atrankos B grupėje startavusi Liveta geriausiu bandymu ietį numetė 59.00 m (59.00-56.88-57.61) ir užėmė šeštą vietą, o galutinėje įskaitoje liko keturiolikta – per dvi vietas nuo finalo. Paskutinė į finalą patekusi dalyvė ietį nusviedė 59.66 m.

„Keturiolikta vieta, tikrai neslėpsiu, kad nesu patenkinta. Tikėjausi, gal labiau norėjau į finalą, bet ne visada susiklosto taip, kaip nori. Tiesiog ne ta diena, technika šį sezoną nėra stabili. Pirmą metimą vis tiek darai atsipalaidavęs, nes norisi saugų pasidaryti. O antras ir trečias, noro daug, bet techniniai niuansai, kurie mane sustabdė ir gavosi metimas iš rankos. Ietis lekia tik bendrai sujungus visą kūną. Tas ir nulėmė tą negerą rezultatą“, – po atrankos mintimis dalinosi praeitame pasaulio čempionate (Oregonas, JAV, 2022 metai) dešimtą vietą užėmusi sportininkė.

Prieš sezoną daugiametę trenerę Teresę Nekrošaitę pakeitusi Liveta dirba su lietuvių kilmės amerikiečiu treneriu Thomu Puksciu, kuris praeityje ir pats buvo olimpietis ieties metikas. „Per metus tiek daug pokyčių, taip ir turėjo būti. Arba būtų buvę žiauriai gerai, arba taip, kaip dabar. Darbą su šiuo treneriu vertinti dar anksti, reikia sulaukti sezono galo. Thomas tikrai yra labai geras žmogus, džiaugiuosi, kad kritinėje situacijoje padėjo ir dėl to esu jam dėkinga. Normalu, kad treniruotės su skirtingais treneriais yra kitokios, bet, manau, jos naudingos. Jo požiūris į techniką, gyvenimą, sportą yra tikrai platus“, – apie patirtį su naujuoju treneriu kalbėjo L. Jasiūnaitė.

Sezonas su pasaulio čempionatu lengvaatletei nesibaigia, kadangi dar laukia startai „Deimantinėje lygoje“. Iš pradžių, rugsėjo 8 d. Briuselyje (Belgija), vyks paskutinis moterų ieties metimo etapas, o rugsėjo 16–17 d. Judžine (JAV) geriausi pasaulio atletai susirinks į „Deimantinės lygos“ finalą. Po trijų etapų bendroje įskaitoje ketvirtą vietą užimanti Liveta sieks užsitikrinti vietą į finalą.

„Dar metai nebaigti, porą startų turėsiu. Rankų nenuleidžiu ir bandysiu revanšuotis juose. Tikiuosi sudalyvauti geriau nei pernai („Deimantinės lygos“ finalas, 6 vieta – 57.73 m)“.

Sąlygas ir greitą stadiono dangą pasaulio čempionate gyrusi L. Jasiūnaitė palinkėjo sėkmės ieties metikui Edžiui Matusevičiui, kuris atrankoje startuos penktadienį: „Reikia tikėtis, kad jam seksis gerai, bet lengva nebus. Čia pasaulis, o ne Europa ar Lietuva.“

Justas Virbickas– LLAF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Šiauliuose- persvertas rezultatas ir pergalė pabaigoje

Antrose rungtynėse iš eilės „Žalgiris“ palaužė varžovus rungtynių pabaigoje. Šį kartą dvikovoje prieš Šiaulius vilniečiams pavyko atsitiesti po praleisto...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img