2024/07/21 - Sekmadienis
No menu items!

N. Petkovičius apie pakilimą iš apačios ir patirtį Prancūzijoje

Privalai perskaityti

„Žalgirio“ naujokas iš Serbijos Nikola Petkovičius – daugiau šalto nei šilto matęs futbolininkas, kurio karjeros istorija primena Jamie Vardy, o į Vilnių kelią nutiesė ir vieno lietuvio nuomonė.

N. Petkovičius praėjusios savaitės pabaigoje atvyko į Vilnių, pirmadienį pasirašė sutartį su „Žalgiriu“, o trečiadienį debiutavo kontrolinėse rungtynėse.

„Viskas įvyko gana greitai. Džiaugiuosi kad esu čia. „Žalgiris“ didelis klubas Lietuvoje, man garbė apsivilkti šiuos marškinėlius. Atiduosiu ką galiu geriausiai siekdamas įmušti kuo daugiau įvarčių ir pasiekti gerų rezultatų. Mačiau, kad „Žalgiris“ yra klubas kuris daug kartų laimėjo čempionatą. Mačiau kaip pernai žaidėte prieš „Galatasaray“, buvo fantastiška atmosfera“, – savo pasirinkimo priežastis vertino žaidėjas.

Paskutiniame savo klube – Murska Sobotos „Mura“ jis žaidė kartu su buvusiu žalgiriečiu Domantu  Šimkumi. „Su juo žaidėme kartu, leidome laiką kartu. Jis labai geras vaikinas, geras žaidėjas. Kalbėjau su juo ir jis atsiliepė teigiamai apie klubą, jo istoriją. Dėl to man buvo lengva apsispręsti atvykti čia“, – teigė N. Petkovičius.

Atakos smaigalyje žaidžiantis futbolininkas savo geriausiomis savybėmis įvardija įvarčio uoslę, atakos užbaigimą. Tačiau atsiskleisti profesionalų sporte jam prireikė nemažai laiko.

Anglijos „Premier“ lygos aistruoliai gerai žino Jamie Vardy istoriją – būsima „Leicester City“ žvaigždė karjerą pradėjo mėgėjiškose anglų lygose, kuri pirmą profesionalų kontraktą pasirašė 23-erių. Panašaus amžiaus pirmąjį rimtą įspaudą savo CV padarė ir N. Petkovičius.

„Pradėjau žaisti futbolo mokykloje kai man buvo 7 metai. Po to keičiau kelis klubus, patekau į Belgrado „Lokomotiva“. Pradėjau savo karjerą ketvirtajame Serbijos divizione. Ten įmušiau 33 įvarčius. Tada pakilau į trečią divizioną ir ten buvo rezultatyviausias. Po to persikėliau į „Javor Matis“ komandą aukščiausioje lygoje. Po to nukritome žemyn. Tačiau antroje lygoje įmušiau 22 įvarčius, ir vėl iškovojome kelialapį aukštyn, – pasakojo žaidėjas – Pradėjau nuo apačios, todėl žinau kaip viskas nelengva. Po truputį pakilau į viršų. Dėl to labai džiaugiuosi. Man pavyko viską pasiekti sunkiu darbu ir Dievo pagalba.“

Serbijos elitiniame divizione 2020 metais su 16 įvarčių N. Petkovičius buvo tarp rezultatyviausių. Tai patraukė Prancūzijos antroje pagal pajėgumą lygoje žaidusio „Chambly Oise“ dėmesį. Tačiau nuo ten serbo kelias taip pat nebuvo rožėmis klotas, netgi priešingai.

„Kai atvykau į Prancūziją buvau labai motyvuotas, bet antrose kontrolinėse rungtynėse patyriau sunkią traumą. Septynis mėnesius teko praleisti be futbolo. Kai grįžau, per 10 rungtynių įmušiau 3 įvarčius, bet deja iškritome iš lygos. Kitais metais žaidžiau Prancūzijos trečiajame divizione, – pasakojo futbolininkas – Žaidimas Prancūzijoje buvo labai didelė patirtis. Žaidžiau prieš labai stiprius varžovus. Manau, kad pasisėmiau tai ko ką galėjau. Nepasiekiau rezultato, nes mano tikslas buvo tapti rezultatyviausiu lygoje. To nepasiekiau, bet pasisėmiau patirties. Nesigailiu nieko, nes kiekvieną sekundę atsidaviau šimtu procentų.“

Pusantro sezono Slovėnijoje N. Petkovičiui nebuvo sėkmingi, bet puolėjas tikisi geros įvarčių medžioklės Lietuvoje: „Dabar esu „Žalgiryje ir atiduosiu viską, kad pasiekčiau tai, ko nepavyko prieš tai. Esu pasiruošęs pradėti. Pirmiausia noriu kad komanda taptų čempione, ir pasiekti geriausių rezultatų Europoje. Asmeniškai visada noriu tapti rezultatyviausiu lygoje. Esu alkanas ir nusiteikęs siekti to.“

Sezoną „Žalgiris“ pradės kovo 3 dieną išvykoje prieš Alytaus „Dainavą“, o pirmąsias rungtynes žais kovo 10-ąją su Marijampolės „Sūduva“.

fkzalgiris.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Lietuvos šokėjų triumfas Azijos sportinių šokių festivalyje Usio mieste

Kinijos Usio mieste vykstančiame Azijos sportinių šokių festivalyje „Asian DanceSport Festival 2024“ surengti net trys Pasaulio sportinių šokių federacijos...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img