2024/05/18 - Šeštadienis
No menu items!

Europos čempionato perspektyvoje – gausi Lietuvos lengvaatlečių rinktinė

Privalai perskaityti

Europos lengvosios atletikos čempionato, vyks birželio 7–12 d. Romoje (Italija). Jau 26-tas Senojo žemyno čempionatas po 50 metų pertraukos sugrįš į Italijos sostinę, kurioje projektuojama didelė Lietuvos komanda. Lengvoji.lt kviečia susipažinti su naujausia reitingų (Road to Rome) informacija ir apžvelgti patekimo į čempionatą scenarijus.

Šiai dienai savo rungčių normatyvus yra įvykdę ir garantuotą vietą varžybose turi 10 šalies lengvaatlečių, o tarp jų – keletas ankstesnių čempionatų prizininkų:

Modesta Justė Morauskaitė (400 m), Greta Karinauskaitė (3000 m kliūtinis bėgimas), Urtė Baikštytė ir Airinė Palšytė (abi – šuolis į aukštį), Ieva Gumbs (disko metimas), Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas), Mykolas AleknaAndrius Gudžius bei Martynas Alekna (visi trys – disko metimas), Edis Matusevičius (ieties metimas).

Kitas egzistuojantis patekimo į čempionatą būdas – per reitingų sistemą. Joje yra fiksuojami visų sportininkų keli geriausi startai (atnešę daugiausiai reitingo taškų – aut. past.), kurie priklauso nuo varžybų kategorijos, užimtos vietos, užfiksuoto rezultato. Pateikiame lengvaatlečių sąrašą, kurie šiuo metu patenka į reikiamą kvotą ir turi realią galimybę startuoti Romoje (skliausteliuose iš pradžių parašyta dabartinė vieta reitinge, o šalia – rungties dalyvių skaičius – aut. past.):

Gabija Galvydytė (800 m, 23/32), Jogailė Petrokaitė (šuolis į tolį, 25/30), Dovilė Kilty (trišuolis, 16/30), Diana Zagainova (trišuolis, 20/30), Aina Grikšaitė (trišuolis, 27/30), Austėja Kavaliauskaitė (20 km sportinis ėjimas, 30/35), Monika Vaiciukevičiūtė (20 km sportinis ėjimas, 31/35), Beatričė Juškevičiūtė (septynkovė, 22/24), Gediminas Truskauskas (200 m, 22/36), Giedrius Valinčius (10000 m, 54/54), Marius Žiūkas (20 km sportinis ėjimas, 16/35), Edgaras Benkunskas (dešimtkovė, 23/24).

Taigi, jeigu kvalifikacijos sistema į Europos čempionatą užsidarytų šiandien – į Romą vyktų 22 Lietuvos sportininkai. Visgi, vykdyti normatyvus ir rinkti reitingo taškus galima iki gegužės 26 d., todėl situacija dar ne kartą keisis. Pasibaigus žiemos sezonui, viso žemyno lengvaatlečiai intensyviai vaikysis kelialapio į Italijos sostinę.

Lengvoji.lt primena, jog paskutiniuose trijuose žemyno čempionatuose dalyvaudavo panašus mūsų šalies sportininkų kiekis (apie 20), kuris iškovodavo bent vieną medalį.

2022 m. Miuncheno (Vokietija) Europos čempionate startavo 19 Lietuvos lengvaatlečių, o Mykolas Alekna iškovojo aukso medalį. 2018 m. Berlyno (Vokietija) Europos čempionate dalyvavo 27 šalies sportininkai, Andrius Gudžius tapo čempionu, o Liveta Jasiūnaitė iškovojo bronzą. 2016 m. Amsterdamo (Nyderlandai) Europos čempionate dalyvavo 19 lietuvių, o Airinė Palšytė tapo vicečempione.

lengvoji.lt Naujiena

Alfredo Pliadžio nuotr.

spot_img
spot_img
Naujausios

Vilniuje – pirmasis elitinis plaukimo renginys Baltijos šalyse

Daugiau nei 800 dalyvių iš 36 valstybių, Lietuvos plaukimo pergales simbolizuojantis talismanas ir didžiulė nauda šaliai. Šiuos dalykus ketvirtadienį...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img