2024/07/24 - Trečiadienis
No menu items!

Stresą šalin nuvijęs E. Matusevičius pasikė Europos čempionato finalą

Privalai perskaityti

Antradienį Romos (Italija) olimpiniame stadione startavo paskutinis Lietuvos delegacijos narys – Edis Matusevičius. Ieties metimo kvalifikacijoje pastarasis užėmė antrą vietą iš 30 dalyvių ir išsikovojo teisę startuoti finale. Tiesa, reikalus išspręsti pavyko tik trečiuoju metimu (84.82 m), kai ietis skriejo toliau nei kvalifikacinis normatyvas (82.00 m). Pirmųjų metimų rezultatų (78.88 m ir 79.60 m) būtų neužtekę, kadangi paskutinio į finalą patekusio dalyvio rezultatas – 80.52 m.

„Dabar jaučiuosi žymiai geriau. Tiesiog atėjau ir galvojau, ką padaryti, kad gerai gautųsi. Pradžioje niekas nesigavo, stresas pradėjo kilti, bet trečiu bandymu kažkaip susiėmiau, padariau ir nulėkė ta ietis. Aišku, net nejaučiau, kad tiek nuėjo. Prieš metimą sau nieko nepasakiau, tiesiog greitai perbėgau, kaip taisyklingai turi atrodyti mano bėgimas. Nežinau, ar jis taisyklingai atrodė, dar reikės vaizdo įrašą pažiūrėti, bet tikiuosi kažkas panašaus“, – apie emocinę būseną kvalifikacijoje kalbėjo E. Matusevičius.

Didelių lūkesčių prieš finalą nekėlęs Lietuvos rekordininkas pasidžiaugė gera savijauta ir aiškino pirmų dviejų metimų trūkumus:

„Jokių skausmų nejaučiu. Gal pirmas čempionatas, kai sveikas esu – net keista. Pirmuose bandymuose šiek tiek skubėjau, daug streso, pats iš savęs daug reikalavau, todėl per greitai išmesdavau ir nespėdavau ant kojų atsistoti. Reikia šiek tiek nusiraminti, pakentėti ir neskubėti. Prieš finalą pailsėti reikia, lūkesčių jokių negalvoju. Tiesiog ateisiu ir bandysiu kuo geriau ir taisyklingiau, o tada jau žiūrėsime.“

Europos čempionatas – ketvirtos E. Matusevičiaus varžybos šiemet. Visuose startuose ietis lėkė toliau nei 80 metrų, o prieš dvi savaites Estijoje (85.68 m) įvykdytas ir olimpinis normatyvas, kuris užtikrino dalyvavimą antrose olimpinėse žaidynėse paeiliui.

„Šiaip dar nesijaučiu, kad puikioje formoje esu, bet rezultatai rodo, kad viskas gerai. Nors dar pačiam atrodo, kad kažko trūksta. Gal taip tik atrodo, o iš tikrųjų geros formos esu. Ietis skrenda, bet jaučiu, kad dar kažko trūksta“, – apie potencialą svarstė lengvaatletis.

Trečiame Senojo žemyno čempionate dalyvaujantis E. Matusevičius antrą sykį pateko į finalą. Kol kas geriausias lietuvio rezultatas – 10 vieta 2018 m. Berlyne (Vokietija). Prieš šį finalą spaudimo nejaučiantis sportininkas sakė, kad daugiau spaudimo būna kvalifikacijoje, o finale galima mėgautis varžybomis.

lengvoji.lt Nuajiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Tarpsezonio sugrįžimas – „Žalgiris“ pasiekė susitarimą su I.Brazdeikiu

Kauno „Žalgirio“ klubas sulaukė į komandos gretas po pertraukos sugrįžtančio krepšininko. Kauniečiai sudarė 2 metų kontraktą su Ignu Brazdeikiu. 25...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img