2024/07/17 - Trečiadienis
No menu items!

Kasparas Vingilis su komanda iškovojo trečiąją vietą Niurburgringo ištvermės lenktynėse

Privalai perskaityti

Vokietijoje vykusiose Niurburgringo automobilių ištvermės lenktynėse NLS3 Lietuvos lenktynininkas Kasparas Vingilis su komanda „Sorg Rennsport“ užėmė garbingą trečiąją vietą.

„Laimėti padėjo labai geras tempas varžybų metu, buvau daugiau nei 10 sekundžių greitesnis už visus kitus mūsų klasės varžovus trasoje. Žinoma, atsipalaiduoti nebuvo galima – vienas didesnių iššūkių buvo koncentracijos viso važiavimo metu išlaikymas, nes už vairo be pertraukos teko būti beveik dvi valandas, o šioje trasoje net menkiausios klaidos padaryti negalima“, – komentavo 20-metis lietuvis lenktynininkas.

K. Vingilis lenktynėse dalyvavo su komandos draugais Pietu-Janu Oomsu ir Kurtu Strube, vairuodami specialiai trasai ruoštu „BMW 330i“ automobiliu. Jie varžėsi VT2 klasėje su 15 komandų.

Pasak K. Vingilio, šios keturias valandas trunkančios varžybos yra labai sudėtingos dėl didelių greičių skirtumų tarp įvairių klasių automobilių ir sudėtingos, daugiau nei 22 km ilgio trasos, kurioje daug aklų posūkių, kalniukų bei nelygumų. Artimi trasos barjerai neatleidžia klaidų.

K. Vingilis buvo vienintelis lietuvis lenktynėse. Norėdamas dalyvauti, jis turėjo gauti reikiamą „Nordschleife B“ licenciją, kurią išsilaikė vos prieš porą savaičių. Ji leidžia trasoje važiuoti automobiliais iki 4,2 kg/AG. Lietuvis tikisi, kad sėkmingai sudalyvavęs dar dvejose varžybose, gaus ir „A“ licenciją, su kuria galės lenktyniauti dar greitesnėmis mašinomis.

Lenktynininkas intensyviai ruošėsi varžyboms sukdamas ratus simuliatoriuje ir fiziškai apvažiuodamas 20 ratų pačioje Niurburgringo trasoje. „Kadangi ši trasa nevykstant varžyboms tampa tiesiog apmokestintu keliu, tai susimokėjus juo pravažiuoti galima ir savo automobiliu ar motociklu“, – sakė K. Vingilis.

Jis ketina dalyvauti ir kitose šios serijos varžybose NLS4, įvyksiančiose rugpjūtį. Šios NLS3 lenktynės truko 4 valandas, o NLS4 truks 6 valandas. Be šių varžybų, K. Vingilis šiemet taip pat dalyvauja ištvermės lenktynių „Ligier JS Cup“ serijoje, kur varžosi dėl 100 tūkst. eurų vertės kelialapio į aukštesnės lygos „European Ligier Series 2025“ varžybas.

spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img