2024/05/18 - Šeštadienis
No menu items!

Lietuvos rankinio lygos pusfinaliai prasidėjo favoritų pergalėmis

Privalai perskaityti

Lietuvos rankinio lygoje (LRL) prasidėjo pusfinaliai. Reguliariojo sezono nugalėtojai ir čempionų titulą ginantys Vilniaus „Šviesos“ rankininkai pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių susitinka su kita sostinės komanda HC „Vilnium“. Antrą vietą reguliariajame sezone užėmęs Klaipėdos „Dragūnas“ dėl kelialapio į finalą kovoja su laipteliu žemiau likusia Kauno „Granito-Kario“ komanda.

Labai permainingai klostėsi pirmasis pusfinalio serijos sostinės derbis. „Šviesos“ rankininkai geriau pradėjo rungtynes ir pirmavo keliais įvarčiais. Tačiau pirmam kėliniui artėjant į pabaigą HC „Vilnius“ laimėjo atkarpą net 7:0 ir prieš pertrauką atitrūko 18:14. Antrame kėlinyje „Šviesa“ per keletą minučių ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą 19:18, o dar viena laimėta atkarpa 5:0 leido galutinai atitrūkti nuo varžovų. „Šviesos“ rankininkai iškovojo pergalę rezultatu 33:29.

Nugalėtojams Mantas Urvikis pelnė 8 įvarčius, Tomas Bernatavičius – 6, Eimantas Sinkevičius, Skirmantas Plėta, Šarūnas Ugianskis ir Karolis Bliuvas – 4.

HC „Vilniaus“ gretose rezultatyviausiai žaidė į buvusios komandos vartus 7 įvarčius įmetęs Laurynas Palevičius, po 5 įvarčius pelnė Martynas Lapinskas ir Martynas Žala, po 3 įvarčius įmetė Vaidas Drevinskas, Mindaugas Urbonas ir Arminas Milaknis.

„Pirmas 15 minučių mūsų planas veikė nepriekaištingai. Palaikėme didelį tempą, bėgom į greitą puolimą ir tai mums leido įgyti persvarą. Bet po padarėme grubias klaidas, nežaidėme taip, kaip sutarę. Mūsų žaidime įsivyravo chaosas ir varžovai tuo pasinaudojo.

Per pertrauką priminėm pagrindinius akcentus, susitvarkėme žaidimą ir tai leido susigrąžinti persvarą. Pusfinalyje visos komandos yra stiprios ir čia nėra nei favoritų, nei autsaiderių. Pamatėme tai, ką ir sakėme prieš pusfinalį – kovoti aikštelėje reiks visas 60 minučių“, – sakė „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius.

„Pritrūko jėgų ir šlubavo mūsų metimai – tai buvo pagrindinės pralaimėjimo priežastys. Aišku, reikia nukelti kepurę prieš „Šviesos“ vartininką Giedrių Morkūną, antrame kėlinyje jis neretai varė mus į neviltį. Jeigu neįmeti, negali laimėti. Ypač prieš čempionę „Šviesą“.

Daug įtakos rungtynių baigčiai turėjo Mindaugo Urbono trauma. Tai susiaurino mūsų gynybą ir labai trūko ilgesnio žaidėjų suolelio. Ginklų nesudedam ir kovosim toliau. Po atkaklios ketvirtfinalio serijos mums dabar labai reikalinga savaitė poilsio. Po jos abiejų komandų jėgos išsilygins, nes ketvirtfinalyje nežaidę varžovai pirmose pusfinalio rungtynėse buvo šviežesni. Abi komandos yra panašaus pajėgumo ir atsakomosiose rungtynėse svarstyklės gali pakrypti į bet kurią pusę“, – teigė HC „Vilnius“ treneris Kęstutis Lapinskas. 

Kitame pusfinalyje „Dragūno“ rankininkai 35:28 įveikė „Granitą-Karį“.

Uostamiestyje vykusiame susitikime šeimininkai pirmavo nuo pat rungtynių pradžios, tačiau svečiai ilgokai neleido jiems daugiau atitrūkti. Po pirmo kėlinio „Dragūno“ persvara buvo trys įvarčiai 19:16. Įpusėjus antram kėliniui „Dragūnas“ padidino pranašumą iki septynių įvarčių 30:23 ir tokį skirtumą išlaikė iki finalinės sirenos.

Nugalėtojus į priekį vedė 10 įvarčių pelnęs Gytis Šmantauskas, 6 įvarčius prie pergalės pridėjo Mykolas Lapiniauskas, 5 – ukrainietis Vladislavas Koržukas, 4 – Lukas Juškėnas. Kauno ekipai po 6 įvarčius surinko Modestas Štarolis ir Matas Jurkevičius, po 5 įvarčius įmetė Titas Janušonis ir Andrius Montvilas.

„Gerai pradėjome rungtynes ir nuo pat susitikimo pradžios turėjome iniciatyvą. Pagrindinis uždavinys buvo išlaikyti saugią persvarą, nes žinant „Granitą“, tai rungtynių pabaigai pasilikti tik 3-4 įvarčių pranašumą yra baisoka. Varžovai turi tvirtą charakterį ir kovoja iki galo. Todėl negalėjome atsipalaiduoti nei minutei.

Stengėmės atlaikyti „Granito“ šturmą ir tai pavyko laikantis drausmės aikštelėje. Buvo gero lygio rungtynės, gerai, kad jos baigėsi mūsų naudai. Bet Kaune bus triskart sunkiau, nes komandos lygios ir rungtynių baigtį gali nulemti netgi fortūna“, – komentavo „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.

„Rūbinėje pasakiau vyrams, kad tokiose pusfinalio rungtynėse turi būti daugiau vyriškos kovos ir daugiau noro. Gal mums jautėsi trijų sunkių ketvirtfinalio rungtynių pasekmės, gal atsiliepė ir nuovargis. Bet norėjosi didesnio žaidėjų užsivedimo, trūko kietumo žaidime ir pergalės siekio. Atsakomosiose rungtynėse turėsime namų sienų pranašumą, o jis daug lemia, kai esi įspaustas į kampą. Be kovos mes nieko niekam neatiduosim ir namuose padarysim viską, kad pusfinalio seriją sugražintume į Klaipėdą“, – tvirtino „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas.

Antrąsias pusfinalio serijos rungtynes gegužės 1 dieną savo aikštelėse žais „Granitas-Karys“ ir HC „Vilnius“. Jeigu prireiks lemiamų trečiųjų serijos rungtynių, jos numatytos gegužės 4 dieną.

rankinis.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

LFF II lyga: savaitės viduryje – lygiųjų turas

Pirmą šio sezono dvigubą savaitę net aštuoni LFF II lygos klubai užbaigė lygiosiomis. Po ketvirtojo turo lygoje taškų nepraradusių...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img