2024/05/18 - Šeštadienis
No menu items!

Lietuva į Europos čempionatą siunčia dešimt plaukikų ir du šuolininkus į vandenį

Privalai perskaityti

Birželį Serbijos sostinėje Belgrade vyksiančiame „European Aquatics“ čempionate Lietuvai atstovaus 12 sportininkų rinktinė. 37-ąjį kartą rengiamose varžybose dalyvaus du mūsų šalies šuolininkai į vandenį ir dešimt plaukikų, tarp kurių yra ne tik debiutantų, bet ir praėjusio čempionato finalininkų.

Čia pasirodys 2022 m. čempionato prizininkas Andrius Šidlauskas, olimpinius kelialapius jau užsitikrinę Danas Rapšys ir Aleksas Savickas, taip pat Tomas NavikonisTomas LukminasRokas JazdauskasJokūbas KeblysDžiugas MiškinisKristupas Trepočka ir Justine Murdock, pirmą kartą atstovausianti nacionalinei komandai.

„LTU Aquatics“ nustatytus atrankos kriterijus taip pat atitiko Rūta Meilutytė, Kotryna Teterevkova, Mantas Kaušpėdas ir Sylvia Statkevičius, tačiau šie plaukikai į Belgradą nevyks, nes ruošiasi kitiems svarbiems startams.

R. Meilutytė ir K. Teterevkova pagal individualų planą toliau intensyviai rengiasi vasaros olimpinėms žaidynėms. Jaunimo rinktinės narių – M. Kaušpėdo, S. Statkevičius ir kitų – dar laukia Europos jaunimo plaukimo čempionatas Vilniuje.

Į Serbijos sostinę taip pat vyks du geriausi Lietuvos šuolininkai į vandenį: vilniečiai Sebastian Konecki ir Martynas Lisauskas.

Tiek plaukimo, tiek šuolių į vandenį varžybos prasidės birželio 17 dieną ir tęsis iki 23 dienos.

Būtent birželio 23 diena žymi olimpinės plaukimo atrankos pabaigą, todėl čempionatas Belgrade – paskutinė proga sportininkams įvykdyti normatyvus į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Primename, kad praėjusiame Europos čempionate Romoje, Italijoje, (2022 m.) Lietuvai atstovavo devyni plaukikai.

Tąkart medalius šaliai iškovojo R. Meilutytė (50 m krūtine – auksas, 100 m krūtine – bronza), K. Teterevkova (200 m krūtine – bronza) ir A. Šidlauskas (100 m krūtine – bronza).

Lietuvos komanda 2024 „European Aquatics“ čempionate Belgrade:

 1. Rokas Jazdauskas – plaukimas
 2. Jokūbas Keblys – plaukimas
 3. Sebastian Konecki – šuoliai į vandenį
 4. Martynas Lisauskas – šuoliai į vandenį
 5. Tomas Lukminas – plaukimas
 6. Džiugas Miškinis – plaukimas
 7. Justine Murdock – plaukimas
 8. Tomas Navikonis – plaukimas
 9. Danas Rapšys – plaukimas
 10. Aleksas Savickas – plaukimas
 11. Andrius Šidlauskas – plaukimas
 12. Kristupas Trepočka – plaukimas

LPF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

LFF II lyga: savaitės viduryje – lygiųjų turas

Pirmą šio sezono dvigubą savaitę net aštuoni LFF II lygos klubai užbaigė lygiosiomis. Po ketvirtojo turo lygoje taškų nepraradusių...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img